Po Seimo rinkimų – tuščios alkoholio lentynos parduotuvėse

Posted on 2016-10-10 sukūrė

0


Pirmadienio ankstyvą rytą paskelbus rinkimų į Seimą pirmojo rato rezultatus, daug ką privertė sunerimti daugiausiai rinkėjų balsų gavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Valstiečiai-žalieji, iškart prakalbę apie sausojo įstatymo įvedimą, kaip reikiant privertė sunerimti mėgstančius išgerti Lietuvos gyventojus – šie pradėjo masiškai pirkti alkoholinius gėrimus.

Pirmieji požymiai, kad šie rinkimai įtartinai paveikė pirkėjų elgseną, buvo pastebėti nuo pat ryto, kuomet ne tik prie didžiųjų prekybos centrų, bet ir prie mažesnių parduotuvių nusidriekė išankstinės kilometrinės eilės.

Buvo tikrai keista matyti tiek daug žmonių, išsirikiavusių stovėjimo aikštelėje. Jų eilė priminė tokią kaip gyvatėlę, buvo gražu pažiūrėti“, sako Žirmūnuose esančios „Rimi“ parduotuvės vedėja Audronė Stanionė. „Iš pradžių pagalvojom, kad gal mūsų prekybos centre kokia nors didelė akcija kažkam, bet vėliau prisiminėm, kad mūsų prekybos tinkle ir taip viskas brangiausia. Tik kai žmonės užėjo vidun, supratom, ko jie iš tiesų čia susirinko.

Karštų žinių respondentų visoje Lietuvoje pakalbinti pirkėjai savo elgesį nusipirkti kiek galima daugiau alkoholio iš anksto aiškino tuo, kad bijo į valdžią ateisiančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei jų noro išblaivyti Lietuvą.

Pamatysit, taip ir bus – įves tuoj sausąjį įstatymą ir bus baigta!“, su ašaromis akyse kalbėjo Valentas Mazurka, buvęs Darbo partijos narys, būsimas bedarbis. Šalia jo būriavosi kiti pirkėjai, laukiantys parduotuvės atidarymo šalia Kalvarijų turgaus. Kai kurie jų į eilę net atsinešė plakatus su užrašais „blaivybei – ne!“ ir „neužkirskite kelio mano teisei į karčiosios burnelę“.

Laikrodžiui išmušus 8 valandą, žmonės pradėjo veržtis į parduotuves, ir retai parduotuvei pavyko išvengti išlaužtų durų, sudaužytų stiklų ir kitų nuostolių. Žmonės kaip išprotėję brovėsi į alkoholinių gėrimų skyrius, ten šlavė viską, kas tik pakliuvo po ranka – degtinę, brendį, starką, įvairias trauktines, tekilą, vyno butelius, šampaną ir t.t. Didžiausią paklausą turėjo degtinė ir kiti stiprieji gėrimai. Parduotuvių apgultys visoje Lietuvoje nesiliovė iki pat 15 val. dienos, tačiau manoma, kad nauja pirkėjų banga pasipils tuomet, kai žmonės baigs darbus.

Tiek „Lidl“, tiek „Maxima“ atstovai spaudai teigia besistengiantys kaip įmanoma greičiau papildyti ištuštėjusias alkoholio lentynas, o siekiant užtikrinti saugumą didžiosiose parduotuvėse, iškviesti specialiųjų pajėgų „ARAS“ būriai. Tačiau kaimo vietovėse situacija daug liūdnesnė – ten savivaliauja neblaivūs kaimiečių vaikai, kurie plėšia parduotuves, visur spjaudosi ir piktybiškai leidžia rusišką muziką iš savo telefonų.

15 val. duomenimis, pirmadienį visoje Lietuvoje buvo parduota daugiau nei 600 000 km³ litrų stipriųjų gėrimų – daugiau nei yra vandens Juodojoje jūroje. Parduotuvių šturmo metu per susistumdymus, muštynes ir susišaudymus žuvo 1700 gyventojų, sužeista per 24 000 gyventojų, o iš vieno pirkėjo kažkas pavogė „Maxima“ nuolaidų kortelę.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga planų išblaivyti Lietuvą neatsisako.

Reklama
Posted in: Politika