Neatpažinti vabzdžiai sukėlė paniką Vilniuje: žmonės miršta šimtais

Posted on 2015-07-27 sukūrė

1


CATERSbug-491433Pirmadienio popietę Vilnių užpuolė nežinomi vabzdžiai. Iš pradžių pasirodę stoties rajone, jie greitai pasklido po visą miestą.

Pagalbos centras pirmųjų skambučių sulaukė 12:00, kai pietauti išsiruošę stoties rajono gyventojai pranešė buvę užpulti neaiškių skraidančių vabzdžių prie stoties čeburėkinės ir VHS kasečių nuomos punkto. Nepraėjus nė valandai pagalbos centrui jau skambino ne tik stoties gyventojai, bet ir žmonės iš Naujininkų, Naujamiesčio. Į pagalbą išskubėję medikai jau niekuo negalėjo padėti pirmosioms vabzdžių aukoms – jie buvo sukandžioti, ištinę ir susukti į kokonus. Kadangi aukos kokonuose rodė gyvybės ženklus, medikai praplėšė kokonus, tačiau nuo to niekam nebuvo geriau, nes iš aukų burnų, akių ir ausų pasipylė dideli vabzdžių spiečiai, kurie pasuko link Vilniaus senamiesčio.

Vabzdžiai puolė nesirinkdami aukų – jomis tapo tiek pensininkai viešajame transporte, tiek maži vaikai, žaidžiantys smėlio dėžėse. Situacijai tapus nekontroliuojamai ir vis augant aukų skaičiui, buvo iškviestos specialiosios pajėgos, kurios bandė vabzdžius naikinti ugnimi. Tačiau net ir tai nepadėjo apginti vilniečių, nes vabzdžiai plido greičiau nei juos buvo spėjama naikinti.

Vilniaus gyventojai užsibarikadavo namuose, darbuose, rūsiuose ir parduotuvėse. Prekybos centro Akropolis atstovė spaudai pranešė, kad išsigandusių žmonių antplūdis buvo milžiniškas, tokių nebūna net per naktinius išpardavimus, o Akropolio pajamos per pirmąsias kelias vabzdžių antplūdžio valandas pasiekė neregėtas aukštumas.

Žmonių isterija ir panika pasiekė apogėjų 17 val., kuomet didžioji dalis žmonių baigia darbo dieną. Tačiau, dėl vabzdžių negalėdami išeiti iš darbo, jie toliau liko įkalinti savo darbo vietose, kas privedė prie masinių savižudybių. Vieno savižudžio atsisveikinimo laiške buvo parašyta: „Darau ne dėl vabzdžių, tiesiog negaliu pakęsti minties, kad šiandien darbe turiu likti ilgiau nei įprasta“.

Nors gyventojai yra raginami išlikti ramūs, užsibarikaduoti ir vengti kontakto su vabzdžiais, savižudybių skaičius Vilniaus mieste toliau sparčiai auga. Tiesa, ne visi gyventojai yra pasyvūs šios nelaimės stebėtojai. Nežinomas vyriškis Delfi komentaruose pasiūlė eiti ir padegti Akropolį, o šis jo pasiūlymas susilaukė 10 000 vilniečių palaikymo. Tiesa, kodėl reikia padegti Akropolį, kol kas niekam neaišku.

Pagal šiuo metu turimus duomenis, Vilniuje nuo vabzdžių mirė 56 000 ir dar 4000 nusižudė patys. Miesto valdžia siūlo likti budriems ir nekelti prieš savęs rankos.

Reklama
Posted in: Nelaimės