Šaltis Lietuvoje pareikalavo vaikų aukų

Posted on 2015-01-07 sukūrė

0


mirtinai sušaloStaigiai atšalę orai Lietuvoje pasiglemžė pirmąsias aukas – šią žiemą jomis tapo vaikai.

Pirmosiomis sausio dienomis pradėjus vėsti orams sinoptikai įspėjo gyventojus, kad šie pasiruoštų tinkamai sutikti šalčius – pasirūpintų šiltesne apranga, būtinai dėvėtų storas pirštines, taip pat saugotų veidą nuo galimo nušąlimo. Šalčiams taip pat ruošėsi ir miestų savivaldybės, užtikrindamos, kad dėl gausaus sniego keliai būtų laiku valomi ir barstomi druska.

Tačiau minėtos priemonės negalėjo niekuo padėti Šiaulių rajone Degučių kaime gyvenusiai septynerių asmenų šeimai. “Pabudau naktį, girdžiu kažkas pleška, kažkas šaukia. Atsikėliau iš lovos, pastūmiau puodą tolyn, o tada pažiūrėjau pro langą ir pamačiau, kad kaimynų namas dega. Išėjau laukan, žiūriu jie stovi visi prie degančio namo ir rankas šildosi. Turbūt jiems malkos baigėsi, buvo dar neišsiblaivę po visų švenčių, tai va taip ir sugalvojo pasišildyti“, džiugiai pasakojo Degučių gyventojas Raimundas Juokutis.

Kol atvyko gelbėtojų komanda, namas buvo spėjęs sudegti. Tačiau didžioji tragedija buvo dar tik priešaky – atvykę gelbėtojai pastebėjo kažkokius kūnus, gulinčius prie netoliese esančio tvarto. Priėję arčiau išvydo ką tik namo netekusios šeimos vaikus. “Visi gulėjo ramiai taip, gražiai, apsnigti, sušalę, pabąlę. Suskaičiavau keturis, po to dar vieną atkasiau. Pasidarė liūdna ir pravirkau, o šaltis toks, kad iškart ašaros į ledą virto. Tai ant tų vaikų kūnelių tokie varvekliai dideli išdygo, turėjom po to pjūklu juos nupjauti, bepjaudami netyčia vienam vaikui rankutę nupjovėm“, sielvartavo įvykio vietoje dirbęs gelbėtojas Ramūnas Debesėlis.

Manoma, jog vaikai atsitraukė nuo degančio namo, nes išsigando didelės liepsnos, o jų tėvai, šildydamiesi, nepastebėjo, kad vaikai sustiro iš šalčio ir numirė. Policija teigia pradėjusi tyrimą dėl tyčinio namo padegimo, nesirūpinimo vaikais ir per ilgai užsitęsusio alkoholio gėrimo.

Reklama
Posted in: Nelaimės