Lietuva paskelbta įdomiausia valstybė 2015 metais

Posted on 2014-10-22 sukūrė

0


JAV kelionių portalas Travel Our Lonely Planet paskelbė valstybių, kurias būtina aplankyti 2015 metais dešimtuką. Sąrašo viršūnėje atsidūrė Lietuva.

Anot sąrašo sudarytojų, Lietuva turi daug unikalių dalykų, kuriais pasigirti negali nei viena valstybė pasaulyje. Portale skelbiama, kad daugiausiai dėmesio turistai turėtų skirti unikaliam rudeniniam šou – bulviakasiui. Portalo teigimu, bulviakasio metu šalyje nedirbama, nes visi kasa bulves. Ir visa tai tęsiasi du mėnesius. Tai unikalu, dar nemačiau, kad taip kur būtų daugiau, teigia vienas sąrašo autorių John Smith. Pats savo akimis mačiau. Miestai visiškai tušti ištisus du mėnesius, visi kaimuose, sulindę į laukus. Kas įdomiausia, po to viso kasimo jie eina švęsti. Nors ta šventė dažniausiai baigiasi muštynėmis. Tai išties įspūdinga. Televizijos išjungiamos, paliekamas tik radijo ryšys. Mobilusis neveikia, nes visi operatoriai išvykę į bulviakasį. Jūs turite tai pamatyti, tęsė jis.

Kitas Lietuvos išskirtinumas, anot autorių yra Lietuvos futbolo rinktinės žaidimas. Jie gali žaisti bet kur. Buvau kartą tokiame miestelyje pavadinimu Kazlų Rūda. Tai mačiau kaip treniruojasi jų futbolo rinktinė. Aikštelėje pilna balų, o žaidėjai spardė krepšinio kamuolius. Taip pat vietoj vartininko, vartuose buvo pastatytos trys benzino kolonėlės. Neįtikėtina reginys. Bet aš gerbiu jų futbolą, nes jie sugeba kaip lygūs su lygiais sužaisti netgi su pačiais ispanais! – teigia autorius. Tai kas būtų jei jie treniruotųsi su tikrais futbolo kamuoliais?

Taip pat nepraleidžiamų akcentų sąraše, kuriais lietuviai gali didžiuotis yra lietuviškas alus, kuris anot portalo autorių yra visiškas skiedalas, bet pigiau kainuojančio rasti galėsite nebent Baltarusijoje, lietuvės moterys, į darbą einančios tiesiog su treningais bei visuomeninis transportas, kurio keleiviai, bandydami pasižymėti kelionės bilietą, prie elektrinių komposterių kiša liežuvius (apie tai Karštos Žinios rašė jau anksčiau). Tarp įsimintiniausių bei unikaliausių objektų taip pat buvo įtrauktas ir Rolando Pakso memorialinis butas – muziejus Vilniuje bei stadiono griuvėsiai prie pramogų sostinės Akropolis.

Karštos Žinios redakcija džiaugiasi, kad Lietuva pagaliau pateko į pasaulinio turizmo akiratį ir tikisi milžiniško turistų antplūdžio jau kitą vasarą.

Reklama
Posted in: Uncategorized