Savaitgalį Kėdainiuose šurmuliavo majonezo gerbėjai

Posted on 2014-07-10 sukūrė

0


P1040186Savaitgalis agurkų ir oligarchijos mieste Kėdainiuose buvo išties triukšmingas. Pačioje Lietuvos širdyje esančiame mieste šurmuliavo jau tradicinėmis tapusios ir penktus metus iš eilės organizuojamos nacionalinės majonezo dienos. Miestelėnams ir negausiam būriui miesto svečių buvo paruoštos įvairios varžytuvės, konkursai, puikūs prizai. O vakare viso savaitgalio puošmena tapo koncertas centrinėje miesto aikštėje “Majonezui mes tariam AČIŪŪŪ“. Koncertavo vietinės žvaigždutės bei scenos princu tituluojamas Žvilginas Žvangulis. Tiesa nepavyko išvengti ir nemalonumų: po paskutinės Žvilgino dainos “tariu tau sudie, melancholija“ ir atlikėjui nulipus ant scenos, netikėtai ir per klaidą buvo toliau paleista sekanti daina. Atlikėjo balsą girdėjome, tačiau pačio atlikėjo nematėme. Tačiau tai nesutrukdė miestelėnams džiaugtis švente: visi plojo ir mojavo.

Didžiulio dėmesio taip pat sulaukė majonezo valgymo varžytuvės, kurių metų dalyviai varžėsi, kuris per 30 min suvalgys daugiausiai majonezo. Visą pusvalandį vyko nuožmi kova, majonezas tryško į visas puses, minia nuolat skandavo VIRŠSVORIS!!! VIRŠSVORIS!!! Rungtynes laimėjo sargu dirbantis Antanas, kuris įveikė 5 kg gryno majonezo. Po rungtynių matėsi, kad nugalėtojas jaučiasi nekaip: eidamas svirduliavo į šonus, kartą parklupo. Tačiau visi šventės dalyviai jau buvo neblogai apgirtę, todėl tik juokais pasitiko Antano sveikatos sutrikimus. Nugalėtojui atiteko malonus prizas: 200 kg riebaus majonezo bei kelionė į Palangą dviems lapkričio 11-13 dienomis.

Tiesa, šventę kiek apkartino būrelis protestuotojų, kurie kritikavo šią šventę, o majonezą vadino XXI a. baltąja mirtimi. Protestus, žinoma, paskatino prieš kelias dienas paskelbtos amerikiečių mokslininkų išvados, kad mėgstantys “pamajonezuoti“ per kelerius metus gali apakti. Šis nemalonus majonezo šalutinis poveikis tapo didžiule sensacija. Iškart po paskelbimo, “baltasis marmeladas“ buvo uždraustas prekiauti visose ES šalyse, išskyrus Lietuvą. Vietos verslininkai tikisi su tuo susijusio turistų antplūdžio, o paprasti žmonės, tyrimą vadina žmonių mulkinimu. Dar viena NATO ir visos lanzbergio šunaujos psichologinė ataka prieš mus, paprastus žmones. Visą gyvenimą valgiau majonezą. Labai pigu ir skanu užsitepti ant duonos. Majonezą papuoši šprotų galvelėmis tai išvis pasaka gaunasi. Kaip aš jo galiu atsisakyti?, piktinosi šventės dalyvė Elenutė.

Po šventės buvo nuspręsta Kėdainiuose įrengti majonezo memorialą, o šventės mecenatas VU, tapo oficialiu jo globėju.

Skaičiuojama, kad šventės metu iš viso buvo suvalgyta 5 tonos majonezo. Skrandžius apsinuodijo 450 žmonių, nusiskundimus dėl staiga suprastėjusio regėjimo išreiškė 12 žmonių, 3 dingo be žinios, vienas įkrito į majonezo statinę ir joje paskendo.

Reklama
Posted in: Kultūra