Dėl tropinių karščių – nekviesti svečiai

Posted on 2014-05-06 sukūrė

3


ziaurCiklonai ir anticiklonai šįmet nepaliauja mūsų stebinti didžiuliu šilumos kiekiu (tereikia prisiminti rekordinę šių metų kovo 4 d. kada Skerdenų kaime termometro stulpeliai šoktelėjo iki rekordinės 25 laipsnių šilumos ribos). Tačiau ne visiems tai išeina į naudą.

Į redakcijos elektroninio pašto dėžutę plūste plūsta laiškai iš Tauragės miesto, kuriame, anot gyventojų, gamta krečia nemalonius pokštus. Dėl rekordiškai šiltos žiemos ir karšto pavasario, miesto gatvėse pradėjo veistis termitai, o miškuose pastebėtos pirmosios viešnios iš šiltųjų kraštų – anakondos. Šios nepaprastai raumeningos gyvatės šnypščia miškų tankmėse, tokiu būdu bauginančios ne tik miestelėnus, bet ir ten gyvenančius benamius bei kitus miško žvėris.

Štai ką mums rašo skaitytoja Staselė: grįžtu namo, žiūriu vyras guli lovoj, visas termitais aplipęs. Galvoju vėl prisigėrė, bet tada pamačiau milžinišką gyvatę ir supratau, kur šuo pakastas. Naujakuriai ramybės neduoda ir vietos ūkininkams: Tos gyvatės visas mano karves išpjovė, teigia stambaus profilio ūkininkas Mykolas.

Tuo tarpu gamtininkai tik skėsčioja rankomis. Na teko man ir matyti savo gimtuosiuose Zarasuose tokių gyvūnų rūšių, kurios būdingos daugiau amazonės miškams. Bet tokį antplūdį kaip Tauragėje paaiškinti išties sunku, teigia gamtininkas Paltalonas Salmanavičius.

Pasak meteorologo Antano Debesėlio karštis iš Lietuvos niekur nesitrauks, todėl svečių iš šiltų kraštų galim sutikti dažniau. Orai kais. Todėl nieko nuostabaus, kad iš šiltų kraštų, tokių kaip Italija arba Ispanija, į Lietuvą gali atkeliauti dar nematytų žvėrelių. Nereikėtų tikrai stebėtis. Žvėreliai nuolat keliauja iš vieno taško į kitą, patys dažnai nežino kur tiksliai keliauja. Keliauja kur šilta, todėl tokių paklydėlių gali būti visokių: pradedant papūgomis ir tukanais, bei baigiant piranijomis. Manau rimtai reikia ruoštis įvarių egzotiškų žvėrelių antplūdžiui, bet manau nuo to bus tik linksmiau ir įdomiau gyventi,  teigia optimistiškai nusiteikęs mokslininkas.

Anonimu norėjęs likti Tauragės savivaldybės darbuotojas asmeniškai atsiuntė šių pabaisų nuotraukas, darytas važiuojant ryte į darbą.

Redakcija rekomenduoja išlikti budriems ir vieniems į miškus nevaikščioti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANACONDA

Reklama