Ledo ritulio čempionatas jau spėjo pareikalauti dviejų gyvybių

Posted on 2014-04-24 sukūrė

0


ledo ritulysBalandžio 23 dienos rungtynėse, kurios vyko Vilniaus „Siemens“ arenoje – skaudi nelaimė. Dviems žiūrovams šios ledo ritulio rungtynės buvo paskutinės gyvenime.

Lietuvoje prasidėjęs Pasaulio ledo ritulio I diviziono B grupės čempionatas netruko pritraukti tūkstančius ledo ritulio sirgalių į Vilnių. Vienoje grupėje kartu su Lietuvos rinktine grumiasi Olandijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Kroatijos ir Rumunijos rinktinės. Tai, kad ledo ritulys yra įdomus lietuviams, patvirtina susirenkanti pilna „Siemens“ arena, triukšmingai palaikanti Lietuvos rinktinę.

Tačiau verta prisiminti, kad ledo ritulio rungtynių stebėjimas gali grėsti žmogaus sveikatai. Tą puikiai iliustruoja vakar įvykusi nelaimė, kuomet ledo rituliui išskriejus iš aikštės į žiūrovų tribūną, mirė vienas žiūrovas, o po mažiau nei penkių minučių situacija pasikartojo – ledo ritulys, palikęs aikštę, surado kitą auką tribūnoje. Abu mirusieji buvo vidutinio amžiaus vyriškiai, jiems suknežintos kaukolės, iškrito akys, kraujas plūdo per ausis, dėl ko arenos valytojos po rungtynių turėjo ilgiau padirbėti. „Kur tai matyta, kad rungtynių metu žmogus šitaip kraujuotų? Dirbu čia jau aštuonerius metus, tokio dalyko dar nėra buvę“, pasakojo arenoje valytoja dirbanti Virginija P.

Kirgizijos mokslininkai dar 1996 metais savo atliktais tyrimais įrodė, kad ledo ritulio rungtynių stebėjimas yra vienas pavojingesnių užsiėmimų. Atlikto tyrimo metu buvo skaičiuoti incidentai, kurie įvykdavo įvairių sporto renginių metu. Visame pasaulyje nuo 1950 iki 1995 metų buvo užfiksuotos 17 842 rungtynių žiūrovų mirtys bei daugiau nei milijonas nemirtinų sužeidimų, patirtų rungtynių metu. Daugiausiai žiūrovų mirčių – net 80% – įvykdavo būtent ledo ritulio rungtynių metu. Bene visos jos įvykdavo tuomet, kai ledo ritulys išskriedavo iš aikštelės ir pataikydavo į žmones.

Tarp kitų sporto šakų išskiriamas kerlingas (žiūrovai dažniausiai gaudavo širdies smūgius), plūduriavimas vandenyje (žiūrovai mirdavo iš nuobodulio), povandeninis futbolas (žiūrovams pritrūkdavo deguonies ir jie nuskęsdavo) ir smegduobystė.

Abu mirę Lietuvos-Didžiosios Britanijos ledo ritulio rungtynių žiūrovai po rungtynių buvo pagerbti Marijono Mikutavičiaus daina „Trys milijonai“. „Siemens“ arena už šį nedidelį incidentą, nusinešusį žmonių gyvybes, atsakomybės neprisiima.

Reklama
Posted in: Nelaimės, Sportas