Greitieji autobusai trikdo keleivių sveikatą

Posted on 2014-04-22 sukūrė

0


greitieji autobusaiVilniaus gydymo įstaigose padaugėjo pacientų, besiskundžiančių kvaistančia galva, akių raibuliavimu ir šlapimo nelaikymu. Iš pažiūros keisti simptomai gydytojų buvo pradėti nuodugniai tirti.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šių simptomų kamuojami žmonės buvo patyrę smegenų sukrėtimą. Paklausti, ar nėra griuvę ar susižeidę galvos, visi iki vieno teigė, jog nėra patyrę galvos traumų. Tačiau vėliau buvo pastebėtas bendras dalykas, jungęs visus pacientus – visi jie važinėjo greitaisiais autobusais.

Greitieji autobusai, važiuojantys vidutiniškai 6 km/val. greičiau už įprastus autobusus, pasiekia didesnį greitį, tačiau, kai reikia stabdyti, vairuotojai tai daro staigiau. Stabdymo metu greitajame autobuse esantys keleiviai staigiai trukteli į priekį, o po to trūkio jų kūnai grįžta atgal. Tokiu metu kai kurie jų patiria smegenų sukrėtimus. „Matote, smegenys dėl staigaus stabdymo susitrenkia kaukolėje, tačiau pats žmogus to nejaučia. Tik vėliau pasireiškia įvairūs simptomai – svaigsta galva, akyse raibuliuoja, nejučia šlapinamasi“, situaciją aiškina gydytojas profesorius Pranas Nudegimas.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ gydytojų tyrimo išvadas komentuoti atsisako bei teigia negaunantys jokių nusiskundimų iš keleivių dėl teikiamų paslaugų.

Reklama
Posted in: Mokslas