Kinai sugalvojo kaip panaudoti vaikus

Posted on 2013-12-21 sukūrė

0


chinese child3Kinija džiaugiasi. Ilgus metus šalį kankinusi sudėtinga situacija dėl per didelio gyventojų skaičiaus pagaliau bus išspręsta.

Kinija kelis metus iš eilės bando išspręsti problemą dėl per didelio gyventojų skaičiaus. 2005-2008 metais, nepaisant vykdytos vieno vaiko šeimos politikos, šalyje gimdavo po 135-140 milijonų vaikų. Gimstamumo rodiklis kilo ir toliau – 2009 metais gimusių vaikų skaičius jau viršijo 160 milijonų. Kinijos valdžia ėmesi įvairių bandymų kaip sumažinti šalies gyventojų skaičių: siuntė žmones konteineriuose į kosmosą, legalizavo pensininkų žudymą, kai kuriuos miestus izoliuodavo ir ten atlikdavo medicininius eksperimentus su miestų gyventojais. Tačiau net ir tokie veiksmai nedavė apčiuopiamų rezultatų – 2013 metais Kinijos gyventojų skaičius išaugo iki 178413722 milijonų gyventojų. Kad ir kaip bebūtų, atrodo, jog niūrūs debesys sklaidosi virš Kinijos – valstybė pagaliau rado būdą kaip išspręsti opią problemą.

Mokslininkas agronomas Yuan Longping, po ilgų metų dėstymo Žemės ūkio universitete, metė darbą ir atsidėjo muilo gamybai. „Muilas mane traukė nuo pat vaikystės“, atvirauja mokslininkas. „Jis kvepia, užtikrina švarą, o svarbiausia – jį nesunku pagaminti.

Mokslininko namų sąlygomis įkurta muilo gamyklėlė greitai pavirto tikra bandymų laboratorija. Yuan Longping gamino vis kitokius muilus, siekė spartinti gamybos procesą, atrasti medžiagas, tinkančias muilo gamybai. Tačiau vieną dieną įvyko nelaimė – mokslininko mažametis vaikas įkrito į statinę su rūgštimi. Rūgštis ištirpdė vaiko kūnelį.

Tai buvo skaudi diena, mano siela verkė“, prisipažįsta mokslininkas. „Nutariau įamžinti savo sūnaus atminimą – pagaminau muilą iš jo ištirpdyto kūno.

Pastebėjęs, kad muilas, kurio gamyboje panaudotas jauno žmogaus kūnas, yra labai geros kokybės ir dargi puikiai kvepia, mokslininkas suskubo padaryti išvadą, kad vaikų kūnai puikiai tinka muilo gamybai. „Tačiau svarbiausia – ne tai. Aš iškart įžvelgiau gilesnę šio išradimo prasmę – galimybę padėti savo šaliai.

Kinijos komunistų partija gruodžio 20 dienos susirinkimo metu priėmė nutarimą įteisinti vaikų kūnų naudojimą muilo gamybai. Jau kitą dieną visoje šalyje prasidėjo reidai mokyklose ir vaikų darželiuose. Reidų metu specialūs kariškių būriai rinkdavo nepažangius, atsilikusius, būrelių nelankančius vaikus. Per pirmąją dieną į trumpalaikio apgyvendinimo stovyklą šalia muilo gamyklos buvo pristatyta 12 milijonų vaikų. Visiems jiems įteikti ženkliukai už drąsą ir atsidavimą valstybei.

Reklama
Posted in: Mokslas, Politika